VRH "B"

28. 6. 2013 se nám narodilo 9 nádherných štěňátek, 3 psi a 6 fen. 1 pejsek nestandard - 3 korunky/
28. 6. 2013 were born 9 beautiful puppies, 3 boys and 6 girls. 1 male non-standard with 3 crowns
JEDNÁ SE O PRVNÍ KRYTÍ TOHOTO ÚŽASNÉHO PSA S VELMI STAROU AFRICKOU KREVNÍ LÍNIÍ U NÁS V ČR !!! / 
It's the first mating of this amazing dog with very old southafrican bloodlines in Czech !!!

A'Zari Ilanga Munyati - "Zari"

Narozena/ birth: 4.5.2011

o: Aramis Africký květ

m: Amira Ilanga Jeny's Zakimi

DKK 0/0, DLK 0/0

výška/ height: 63,5 cm
váha/ weight: 34 kg
barva/ colour: červená pšenice/ red wheaten
plnochrupá, nůžkový skus/ full dentition


majitel/ owner: Marie Kubínová
chovatel/ breeder: Marie Kubínová

zkoušky/ exams: ZOP dle KJ BrnoAmazing Little Shane of Ekongo Kaross- "Shane" 

Narozen/ birth: 8.3.2009

o: Shane (KUSA)

m: Crownwood Tunja (KUSA)

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní

výška/ height: 66 cm
váha/ weight: 40 kg
barva/ colour: červená pšenice/ red wheaten
plnochrupý, nůžkový skus/ full dentition

majitel/ owner: Volker and Martina Lorenz
chovatel/ breeder: Friedrich Leseberg

povahové testy/ character tests: kategorie A/category A
v přípravě na zkoušky BH / prepar on BH exam

Degenerativní myelopatie - N/N zdravý/ clear
Hemofilie B - zdravý/ healthy
Lokus D/ Dilution - DD = negativ

Více info o Shane: www.original-ridgeback.deSHANE je úžasný (nejen ve jméně) a impozantní pes, kterého jsem si vybrala pro jeho genetický potenciál, čistě africký rodokmen se starou africkou línií a pro jeho zdraví. Shane je z 12-ti standardních štěňat, které se narodily v Německu po afrických rodičích v chovatelské stanici Ekongo Kaross. Z linie jeho jihoafrické matky Crownwood Tunja jsou čistě Afričani a je nositelem genu pro hnědý nos. Jeho původ lze vysledovat až do důležitých zakládajících stanic "Viking / Sipolilo / Eskdale", které lze dnes nalézt už pouze v historické části literatury. Shane je tedy genetická "pokladnice".
Shane je poloviční bratr Multi šampiona Makaranga Famous Chaka a Multi šampiona Makaranga Eldorado a pravnuk legendárního SA & Rhod. šampiona Mushana Starr Jameson, který přežil zcela sám 3 měsíce v africké buši a vrátil se v nejlepší kondici!
V říjnu 2011 prošel Shane uchovněním i s povahovými testy, kde obstál bravurně. Je přátelský k ostatním zvířatům a je něžný v jednání s kočkou, která bydlí společně v domácnosti.
Shane je temperamentní sebevědomý pes harmonického vzhledu. Má vynikající kosti, krásnou sytou barvu červené pšenice a je vyrovnané a přátelské povahy. V domě je sotva znatelný, ale mimo rozvíjí svou plnou sílu. Je poslušný a touží pracovat - zkrátka snadno ovladatelný:-) Ve smečce žije s dalším samcem naprosto bez problémů. /
SHANE is amazing and impressive dog which I chose for his genetic potential, full african pedigree with very old southafrican bloodlines and for his health. Shane is from litter of 12 puppies which were born in Germany after the African parents in Ekongo Kaross kennel. By his South African mother Crownwood Tunja is a pure Africans and an gene carrier for Livernose. His ancestry can be traced back to the vital founder breeds "Viking / Sipolilo / Eskdale", that can find today only in the historical part of the literature. Shane is therefore a genetic "treasure chest".
Shane is a half brother of Muliti-Ch. Makaranga Famous Chaka and Multi-Ch. Makaranga Eldorado and a great-grandson of the legendary SA & Rhod. Champions Mushana Starr Jameson, who survived on his own in the African bushveld completely for three months - and returned in the best condition!
In October 2011, Shane saved brilliantly and without limitation his breeding exam and is absolutely bulletproof. He is friendly with other animals and is gentle in dealing with the cat, which is located in the household of the owner.
Shane is a spirited, full of substance and self-assured dog with a harmonious appearance. He has excellent bone, a beautiful redwheaten color and a balanced, friendly nature. In the house Shane is hardly noticeable, but outside he develops his full power. He is biddable and eager to work - in short, adorable easy going. He lives with another male in the community and is classified under without a problem.

ZARI je dcerou Amiry Ilanga Jeny's Zakimi x Aramis Africký květ a narodila se v naší chovatelské stanici Munyati. Pochází z vrhu 11 štěňat, velmi kvalitních výstavních i pracovních jedinců. Její matka, Amira, dcera Interšampiona A'Dayiman Slunce života, jenž je potomkem afrického psa Lionhunt Dayimane Umvuma, je velmi empatická, vyrovnaná a pracovně vedená fena, která tyto úžasné povahové vlastnosti předala dále svým potomkům. Z linie otce, nádherný pes a otec Aramise Interšampion Amali Ranua, jenž je synem Multi šampiona Chipangali's Kadani z Rakouska.
Zari je jemná a elegantní fenka s výborně modelovanou hlavou, naprosto oddaná své rodině. Je velmi milá a citlivá v projevu k dětem a nadšeně uvítá každou návštěvu. Je taktéž pracovně vedená, v čemž se projevuje s velkou chutí a energií. Má prozatím složeny zkoušky ZOP dle KJ Brno./
ZARI is daughter by Amira Ilanga Jeny's Zakimi x Aramis Africký květ. She was born in our kennel Munyati. She is from litter of 11 puppies, only 2 non-standard. There are individuals with high quality on show and good working dogs with exams. Her mother Amira is by very successful dog Interchampion A'Dayiman Slunce života who is after African dog Lionhunt Dayiman Umvuma, she is very empathetic, balanced and the working line bitch, that these amazing character traits sent to her offspring. From the line of Zari's father Aramis is beautiful dog with high show quality Interchampion Amali Ranua who is the son of Multichampion Chipangali's Kadani from Austria.
Zari is fine and elegant bitch with very nice modeled head. She is absolutely devoted to her family. She is very kind and sensitive in dealing with the children and every visitors enthusiastically welcome. She is also working line. When she works, she give it all energie and desire. Now at the moment she has exam ZOP by our KJ Brno order.

psi / males

BADU COFFIE MUNYATI - nestandard / nonstandard male

BABUKAR SAUDA MUNYATI 

feny / females

BAHATI IMAN MUNYATI 

BISA MAKENA MUNYATI 

BINAH EFIA MUNYATI 

BAINA AKILAH MUNYATI 

BUSARA THEMA MUNYATI 

BINTU ESINAM MUNYATI